O župi

O ŽUPI

Dobro došli na web stranice Župe sv. Tri kralja, Gola!

Župa Gola nalazi se na samom sjeveru Koprivničko-križevačke
županije u lijepom, ravnom i zelenom Prekodravlju. Župu čine naselja: Gola, Novačka, Gotalovo i Otočka.

Broj samih župljana kroz povijest je varirao, a u današnjici on se zaustavio na 1575 osoba koje stvarno borave na području župe. To u praksi čini oko 455 obitelji koje žive u već prije spomenutim naseljima.

Župa Gola zajedno sa župnikom i suradnicima nudi različite mogućnosti i aktivnosti, no ipak, naš glavni temelj i centar jesu sakramenti, na osobiti način euharistija oko koje se zajednica okuplja svaki dan, a tu su i ostale aktivnosti i zajednice koje župa okuplja. Pored župnika tu su brojni suradnici koji pomažu u radu župe, ponajprije vjeroučitelji zvonari i sakristani, pastoralno i ekonomsko vijeće, voditelji ostalih zajednica, kao i  mnogi drugi župljani koji su uvijek spremni uskočiti pomoći.