SVETA POTVRDA

Za sakramenat svete potvrde kandidiraju vjeroučenici osmog razgreda osnovne škole. Sve vjeroučenike vjeroučitelji će obavijestiti o početku priprema za prvu pričest.

Da bi se prijavilo za pripremu na sakrament svete potvrde, potrebno je ispuniti pristupnicu koju možete preuzeti klikom na tipku ‘Preuzmi’.

Tko može biti kum? Osoba koja je navršila šesnaest godina života, katolik je, krštena i potvrđena te provodi život u skladu s vjerom i preuzetom službom. Osoba koja živi u vanbračnoj zajednici, samo civilnom braku ili na neki drugi način ne živi svoju vjeru ne može biti kum. Potrebno je na vrijeme se informirati o ovim uvjetima kako bi izbjegli neugodnosti u zadnji čas. Za nejasnoće, slobodno konzultirati Kan. 874 ili vlastitog župnika.

Odrasli koji žele primiti sakramenat svete potvrde neka se jave u župni ured kako bi se uključili u katekumenat. Redoviti katekumenat počinje na jesen na početku pastoralne godine, a završava primanjem sakramenta na Veliku subotu.

RASPORED ŽUPNE KATEHEZE ZA POTVRĐENIKE

Srijeda15:45 satiGotalovo